Platby mobilem

Statutární město Ústí nad Labem společně s příspěvkovou organizací Městské služby Ústí nad Labem si pro všechny motoristy přichystalo novinku, která má zrychlit a usnadnit platby za parkování po celém městě.

Na základě spolupráce s technologickou společností GLOBDATA a.s. je nově možné zaplatit parkování prostřednictvím speciální aplikace ParkSimply. Ústí nad Labem se tak stává prvním městem v republice, kde bude zbrusu nová aplikace fungovat. Další česká města budou aplikaci zavádět v dalších měsících.

Samotná aplikace ParkSimply je velmi jednoduchá a intuitivní. Placení probíhá ve třech krocích. Nejprve je nutné zvolit formát placení. Poté stačí na mapě zadat tarifní zónu, ve které se řidič právě nachází. A nakonec zvolit, na jak dlouhou dobu chce parkovné zaplatit. Celý proces zabere jen několik vteřin a ušetří uživatelům mnoho času.

Ústí nad Labem doposud využívalo placení pomocí parkovacích automatů či SMS nebo aplikace SEJF. „Spolupráci s Ústím nad Labem si nemůžeme vynachválit. Vedení města se snaží reflektovat současné trendy v oblasti Smart Cities a využívat moderní technologie k usnadnění života obyvatel. Jsme rádi, že naše nová aplikace ParkSimply startuje svou budoucnost právě v Ústí nad Labem, stejně jako před 11 lety bylo Ústí nad Labem prvním městem, kde naše společnost zavedla platbu parkovného prostřednictvím SMS. Rádi se podílíme na dalším zlepšování komfortu života,“ říká předseda představenstva společnosti Ing. Jan Koloušek.

Společnost Globdata a.s. je lídrem v oblasti systémů plateb za parkování využívaném ve více než padesáti českých městech a více než 100 projektech včetně SMS jízdenek a udává trendy v mobilním placení. Projekt ParkSimply, který Globdata a.s. provozuje, je tak dalším logickým krokem k zefektivnění a zjednodušení placení pro co nejširší pole zákazníků. Aplikace ParkSimply je v současné době dostupná pro chytré telefony a tablety se systémy iOS a Android.


Informace o cenách parkovného naleznete v našem CENÍKU


Jak zaplatit prostřednictvím SMS?

 • Aktivujte si službu Premium SMS
 • Napište SMS ve formátu MP xx (číslo parkoviště) VaseRZ DobaParkovani – (příklad SMS: MP 01 1U46715 120)
 • Odešlete na telefonní číslo 90206
 • Na Váš mobilní telefon přijde potvrzovací SMS s platností parkovného
 • Prodloužení proveďte zasláním nové SMS ve stejném tvaru
 • Prodloužení je potvrzeno zpětnou SMS na Váš mobil

Kontrola parkovného:

 • Kontrolu provádí Městská policie prostřednictvím zařízení k on-line kontrole

Tisk daňového dokladu:

 • Daňový doklad je možné vytisknout na internetovém portálu www.parkovacilistek.cz
 • Tisk je možný jednotlivě nebo za delší období například 1 x měsíčně
 • Informace k tisku daňového dokladu jsou přístupné na internetovém portálu www.parkovacilistek.cz

Dotazy a reklamace:

 • Dotazy k systému SMS parkovného na infolince 606 362 440 v pracovní dny v době mezi 7:00 a 15:00
 • reklamace je možné vyřizovat:
  – telefonicky na infolince 606 362 440 v pracovní dny době mezi 7:00 a 15:00
  – elektronicky na www.parkovacilistek.cz

Vzor pro běžné tarify:

Vzor pro zvýšený tarif:

(týká se parkovacích automatů číslo 1, 2, 10, 11, 12, 14, 15, 18, 19, 21, 23, 24, 25, 26, 27)

Sazby zvýšeného tarifu

Vzor pro zvýšený tarif s progresivní sazbou:

(týká se parkovacích automatů číslo 4, 5, 7, 8 a 9)


Od 2.9.2013 mají řidiči možnost zaplatit v Ústí nad Labem parkovné nejen prostřednictvím parkovacích automatů, ale i pomocí SMS zpráv. Cena každé započaté hodiny činí 15 Kč včetně DPH. Nově tedy máte možnost zaplatit si dopředu i více, než jednu hodinu, a to až pět hodin pomocí jedné SMS zprávy. Dále máte rovněž možnost platit parkování pomocí aplikace pro chytré telefony – SEJF.