Tisková zpráva k aplikaci ParkSimply

Statutární město Ústí nad Labem společně s příspěvkovou organizací Městské služby Ústí nad Labem si pro všechny motoristy přichystalo novinku, která má zrychlit a usnadnit platby za parkování po celém městě.

Na základě spolupráce s technologickou společností GLOBDATA a.s. je nově možné zaplatit parkování prostřednictvím speciální aplikace ParkSimply. Ústí nad Labem se tak stává prvním městem v republice, kde bude zbrusu nová aplikace fungovat. Další česká města budou aplikaci zavádět v dalších měsících.

Samotná aplikace ParkSimply je velmi jednoduchá a intuitivní. Placení probíhá ve třech krocích. Nejprve je nutné zvolit formát placení. Poté stačí na mapě zadat tarifní zónu, ve které se řidič právě nachází. A nakonec zvolit, na jak dlouhou dobu chce parkovné zaplatit. Celý proces zabere jen několik vteřin a ušetří uživatelům mnoho času.

 

 

 

 

 

Ústí nad Labem doposud využívalo placení pomocí parkovacích automatů či SMS nebo aplikace SEJF. „Spolupráci s Ústím nad Labem si nemůžeme vynachválit. Vedení města se snaží reflektovat současné trendy v oblasti Smart Cities a využívat moderní technologie k usnadnění života obyvatel. Jsme rádi, že naše nová aplikace ParkSimply startuje svou budoucnost právě v Ústí nad Labem, stejně jako před 11 lety bylo Ústí nad Labem prvním městem, kde naše společnost zavedla platbu parkovného prostřednictvím SMS. Rádi se podílíme na dalším zlepšování komfortu života,“ říká předseda představenstva společnosti Ing. Jan Koloušek.

Společnost Globdata a.s. je lídrem v oblasti systémů plateb za parkování využívaném ve více než padesáti českých městech a více než 100 projektech včetně SMS jízdenek a udává trendy v mobilním placení. Projekt ParkSimply, který Globdata a.s. provozuje, je tak dalším logickým krokem k zefektivnění a zjednodušení placení pro co nejširší pole zákazníků. Aplikace ParkSimply je v současné době dostupná pro chytré telefony a tablety se systémy iOS a Android.

Autor: Globdata a.s.